Warsztaty w Telewizji Polskiej

Warsztaty telewizyjne to już niemal tradycja SAV. W tym roku również odbyły się w Akademii Telewizyjnej TVP przy ulicy Woronicza, w Warszawie. Młodzi, zdolni sportowcy mieli okazję poznać od kulis powstawanie programów telewizyjnych, wziąć udział w zajęciach z wizażu, kreowania wizerunku, czy relacji sportowej. Znalazł się i czas na ćwiczenia dykcji oraz łamańce językowe.

Z myślą o ich przyszłości, Kadrowicze wzięli udział w warsztatach z autoprezentacji. Znany dziennikarz i prezenter redakcji sportowej TVP – Maciej Jabłoński, wprowadził uczestników w świat wywiadów i prezentacji na wizji. Wspólnie ćwiczyli wypowiedzi przed kamerą i odpowiedzi na trudne pytania. Nauczyli się jak właściwie reagować w sytuacjach trudnych, ale i ciekawie opowiedzieć swoją historię. Prowadzący, jako lektor filmowy, audiobooków i reklam radiowych, odpowiedział na pytanie „jak mówić, żeby nas słuchali” i jak ćwiczyć aparat mowy.

Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z wieloletnią stylistką i doświadczoną charakteryzatorką telewizyjną, Anną Albin, która pokazała uczestnikom jak przygotować się do wystąpienia przed kamerą.

Na koniec jeszcze trochę Facebook’a i Instagrama… Smartfona posiada niemalże każdy z nas. Czy potrafimy wykorzystać jego potencjał? Na to pytanie odpowiedział na swoich zajęciach Krzysztof Włostowski, operator i montażysta różnych gatunków telewizyjnych. Pokazał uczestnikom m.in. jak pozować, jakie elementy powinny znaleźć się w kadrze zdjęcia/filmu oraz czego unikać, aby nasz przekaz był przekonujący i ciekawy dla odbiorcy.

Idealnym dopełnieniem intensywnego dnia, było zwiedzanie zakamarków samego gmachu Telewizji Polskiej.

Warsztaty okazały się świetną okazją do bliższego poznania się. Dzięki wspólnej pracy a jednocześnie dobrej zabawie przed kamerami i za kulisami, udało nam się zintegrować, poczuć się jak jedna sportowa drużyna. To był naprawdę dobry czas a zdjęcia mówią same za siebie.