Udany występ Piotra Goździewicza na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (MIO)!

Nasz Kadrowicz, Piotr Goździewicz uzyskał bardzo dobry wynik podczas MIO w Buenos Aires. Piotrek zakończył zawody na piątym miejscu!

Konkurs podzielony był na dwa etapy, a o końcowym rezultacie decydowała suma najlepszych wyników z obu części. W pierwszej serii zawodów Piotr zaliczył tylko jedną próbę, ale pchnięcie kulą na odległość 18,64 m zagwarantowało mu udział w następnym etapie. W finale, Piotrek zaliczył każdą z czterech prób. W ostatnim powtórzeniu przekroczył granicę 19 metrów (19,02 m) i po zsumowaniu wyników (37,66 m) zajął piąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Jestem zadowolony ze startu, choć wynik mógłby być trochę lepszy. Zdobyłem tu cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w wyższej kategorii wiekowej, w której będę startować od stycznia 2019 roku – U20 (juniorzy). – relacjonuje Piotr.

Udział w Igrzyskach Olimpijskich w Argentynie to znakomite zwieńczenie bardzo dobrego sezonu. Przypomnijmy, że w lipcu Piotr zdobył brązowy medal na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U-18.

Gratulujemy serdecznie Piotrkowi i jego trenerowi Marcinowi Małeckiemu! Wielkie brawa!