e-learning

Koreańska sztuka samodyscypliny, czyli pierwsze kroki w Taekwondo z Markiem Woźniakiem

Taekwondo to dyscyplina wywodząca się z Korei, sztuka walki polegająca na poddawaniu ciała kontroli umysłu, kształtowaniu samego siebie poprzez trening walki. Nazwa składa się z trzech elementów koreańskiej słów: Tae – stopa, Kwon – pięść, Do – droga, sposób.   O tym i innych ciekawostkach opowiedział Marek Woźniak na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę małych wojowników ucząc się samodyscypliny oraz podstawowych elementów techniki.  Poniżej relacja z  kolejnego “Treningu z Mistrzem”.

„26.10.2018r. przeprowadziłem Trening z mistrzem. Trening odbył się w SP nr 1 w Poznaniu, której jestem absolwentem. Zajęcia przeprowadziłem z V klasą (brało w nich udział 16 osób) oraz z IV klasą (tylko z żeńską częścią, 20 osób). Zacząłem od wprowadzenia, powiedziałem kilka zdań o SAV, o swojej karierze oraz przybliżyłem jak wygląda Taekwondo Olimpijskie. Przeszedłem do rozgrzewki – tj. zabaw oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Następnie, w kolumnach uczyłem dzieci podstawowych kopnięć w powietrze oraz w „packi” (sprzęt treningowy). Na koniec treningu przeprowadziłem mały konkurs „kto kopnie najwyżej”.

Podczas zbiórki podziękowałem uczestnikom za zaangażowanie, panującą dyscyplinę oraz rozdałem dyplomy za uczestnictwo. Cały trening był super doświadczeniem, dzieci były bardzo ciekawe i chętnie uczyły się nowych rzeczy. Mimo tego, że lekcja trwała jedynie 45 min. część grupy zadeklarowała chęć regularnego chodzenia na zajęcia z Taekwondo, co mnie bardzo ucieszyło. Być może dzięki tej inicjatywie, Polska zyska dobrego zawodnika. Zebrałem kolejne doświadczenie jako trener/osoba prowadząca zajęcia dla dzieci. Uważam ze zaprocentuje to w przyszłości.”

– Marek Woźniak