e-learning

Podsumowanie Gali Sportowej Akademii Veolia 2018

W czwartek, 6. grudnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, 21 młodych sportowców odebrało nominacje do kadry 10. edycji Sportowej Akademii Veolia (SAV). Gala była także okazją do podsumowania 9. edycji programu i celebrowania sukcesów jej absolwentów. W uroczystości wzięło udział blisko 200 osób. Wśród nich absolwenci wcześniejszych edycji SAV, sportowcy, rodzice, trenerzy, przedstawiciele lokalnych mediów oraz miast partnerskich od lat wspierających program: Warszawy, Łodzi, Poznania, Tarnowskich Gór i Chrzanowa.

Podczas uroczystości nie zabrakło gości specjalnych – był z nami Tomasz Majewski, kulomiot, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z 2012 roku, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, oraz Adam Wiercioch, jeden z inspiratorów programu SAV, który jeszcze jako pracownik Veolia łączył karierę szpadzisty z pracą zawodową. Galę poprzedziły warsztaty dla młodych sportowców, ich rodziców, trenerów i przedstawicieli mediów, prowadzone m.in. przez Tomasza Majewskiego, Dawida Piątkowskiego i stypendystów poprzednich edycji – Julię Dutkiewicz i Filipa Wypycha.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się ponad 100 obiecujących zawodników w wieku 16-18 lat z województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz powiatów chrzanowskiego i tarnogórskiego. O tym, kto ostatecznie znalazł się w Kadrze SAV decydowały kapituły konkursowe. Nominacje do kadry jubileuszowej, 10. edycji Sportowej Akademii Veolia wręczył prezes zarządu Grupy Veolia w Polsce, Frédéric Faroche.

W składzie Kadry tegorocznej edycji SAV znaleźli się:

Z województwa mazowieckiego: Miłosz Ośko (kolarstwo), Zuzanna Herasimowicz (pływanie), Julia Sereda (taekwondo olimpijskie), Szymon Pytlarczyk (pływanie), Krzysztof Radziszewski (pływanie), Milena Chałupka (wielobój).

Z województwa łódzkiego: Adam Łukomski (biegi – sztafeta), Weronika Kaźmierczak (skok wzwyż), Tatiana Dąbrowska (pływanie), Klaudia Skibiak (pływanie).

Z województwa wielkopolskiego: Albert Warzocha (pływanie), Natalia Nikliborc (taekwondo olimpijskie), Marika Majewska (100m ppł), Julia Czyż (łucznictwo olimpijskie), Bartosz Stephan (taekwondo olimpijskie).

Z powiatu chrzanowskiego: Ela Łoboziak (kajakarstwo), Kacper Bugajski (kajakarstwo), Miłosz Szmytkowski (trampolina, skoki na ścieżce).

Z powiatu tarnogórskiego: Jakub Żmudziński (judo), Klaudia Franaszczuk (tenis stołowy), Julia Tomecka (tenis stołowy).

Jak podkreślają absolwenci, udział w SAV to dopiero początek ich drogi. Życzymy dalszych sukcesów, a za nowych Kadrowiczów trzymamy kciuki, aby najbliższy rok był pełen wrażeń, nowych doświadczeń i inspiracji.

Bądźcie na bieżąco: www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolii.