e-learning

Program rozwoju podstawowych umiejętności ruchowych rusza w Chrzanowie

Skoki, przeskoki, biegi, rzucanie, łapanie – to niektóre umiejętności ruchowe, które dzieci powinny rozwinąć w wieku przedszkolnym. O tym jak to robić, rozmawiali w Urzędzie Miasta w Chrzanowie dyrektorzy przedszkoli z powiatu i przedstawiciele miasta.

Spotkanie poprowadził ekspert w dziedzinie aktywności najmłodszych – Piotr Gajda z Fundacji V4Sport, a całość otworzyła pani Jolanta Zubik, zastępca Burmistrza, która podkreślała, jak ważnym tematem jest ruch i aktywność dzieci przedszkolnych, i jak duże znaczenie ma to dziś, kiedy dzieci tak wiele czasu spędzają w domu.

Program współpracy z przedszkolami zaproponowany przez Fundację V4Sport i Sportową Akademię Veolia opiera się na doskonaleniu podstawowych umiejętnościach ruchowych, które dzieci powinny rozwinąć w wieku przedszkolnym. Monitorowaniu tego rozwoju, jak również urozmaiceniu zajęć ruchowych służyć ma specjalnie przygotowana mata aktywności wraz z zestawem materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i rodziców.

W ramach wsparcia swoich społeczności, do programu włączą się też sportowcy należący do kadry Sportowej Akademii Veolia. Kadrowicze SAV mają odwiedzić przedszkola, żeby poprowadzić fragmenty zajęć sportowych i opowiadać o ich dyscyplinach, tym samym inspirując dzieci do podejmowania różnych form aktywności.