e-learning

Za nami kolejne spotkanie w ramach programu rozwoju podstawowych umiejętności ruchowych w Chrzanowie.

W Chrzanowie odbyły się kolejne spotkania w przedszkolach, tym razem z udziałem nauczycieli. Celem spotkania było zapoznanie z ideą programu, jaką jest rozwój podstawowych umiejętności ruchowych wśród dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach akcji „Podaj dalej!”, która jest jednym z elementów programu Sportowej Akademii Veolia, kadrowicze SAV będą mieli okazję promować swoje dyscypliny wśród przedszkolaków. W czasie „Treningów z mistrzem”, bo pod takim hasłem prowadzone będą zajęcia dla dzieci, sportowcy będą zwracać szczególną uwagę na naukę i ćwiczenie podstawowych umiejętności ruchowych. Uzupełnieniem tych działań, ma być współpraca nauczycieli z przedszkolakami.

Spotkanie miało formę szkolenia, podczas którego przedstawiciele chrzanowskich placówek uczyli się jak wykorzystać narzędzia takie jak mata aktywności i książeczki edukacyjne w swojej codziennej pracy. Narzędzia te mają wesprzeć proces nauki, uatrakcyjnić zajęcia i zmotywować najmłodszych do ćwiczenia wraz z rodzicami już poza przedszkolem.

Szkolenia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Królowej Jadwigi oraz Przedszkolu Samorządowym nr 9 im. J. Brzechwy. Kierowane były do nauczycieli przedszkolnych oraz dyrekcji. Uczestniczyło w nich ponad 40 nauczycieli z 10 przedszkoli powiatu chrzanowskiego.

Cieszy nas tak wysoka frekwencja i zainteresowanie projektem. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie motywacją do dalszych działań.