Debiut Julii Tomeckiej na Mistrzostwach Polski Seniorów w Tenisie Stołowym

W miniony weekend (1-3 marca), w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Tenisie Stołowym. Swój debiut w tej kategorii miała nasza kadrowiczka – Julia Tomecka. Mimo, że nie udało się wywalczyć medalu, to udział w Mistrzostwach był cennym doświadczenie i sprawdzianem formy młodej, zdolnej tenisistki. Sama Julia ocenia swoje uczestnictwo bardzo dobrze.

“Zawody uważam za udane. W pierwszej rundzie, indywidualnie zwyciężyłam 4:3 po bardzo emocjonującym pojedynku z wyżej rozstawioną w rankigu, zawodniczką ekstraklasy – Agnieszką Kaczmarek. W drugiej rundzie miałam okazję zagrać z doświadczoną zawodniczką – Kingą Stefańską (dwukrotną Mistrzynią Polski). Niestety przegrałam. Ostatecznie zajęłam 17 miejsce indywidualnie.

W grze podwójnej razem z Zuzanną Gaworską z Wrocławia zajełyśmy 9 miejsce. W pierwszej rundzie bez problemu zwyciężyłyśmy 3:0, a w drugiej rundzie miałyśmy okazję zagrać z Natalią Partyką (czterokrotną Mistrzynią Paraolimpijską) oraz z Natalią Bajor (aktualną Mistrzynią Polski) po wyrównanej i emocjonującej grze przegrałyśmy 3:1.”

Życzymy powodzenia na kolejnych zawodach!