e-learning

Nasi kadrowicze “Biegają Na Tak”!

W sobotę, 12 maja nad poznańskim jeziorem Malta miała miejsce VII edycja Biegu Na Tak – Run for Spirit. Trzy nasze kadrowiczki – Julia Czyż, Natalia Nikiliborc oraz Marika Majewska reprezentując Sportową Akademię Veolia, przeprowadziły po biegu krótką serię ćwiczeń rozciągających.

Już od 7 lat uczestnicy biegu udowadniają, że możliwa jest wspólna aktywność sportowa bez względu na stopień sprawności. Poprzez wspólną aktywność Bieg Na Tak przyczynia się do integracji o różnych stopniach sprawności i pozwala poznać ich potrzeby, ale przede wszystkim niesamowitych możliwości, pomimo ograniczeń!

W biegu biorą udział dzieci, dorośli, profesjonalni sportowcy, amatorzy, osoby pełno- i niepełnosprawne. Podczas tegorocznej edycji biegu zebrano środki, które zapewniły sfinansowanie turnusów wypoczynkowych dla blisko 200 podopiecznych Biegu Na Tak. Inspiracją dla pierwszego Biegu Na Tak – Run for Spirit, była impreza o tej samej nazwie odbywająca się w Berlinie. Od tego czasu poznańska edycja imprezy co roku bije kolejne rekordy popularności.

W VII edycji biegu wzięło udział łącznie 1300 uczestników udowadniając, że imprezy sportowe nie muszą wykluczać nikogo. Organizatorom jak i uczestnikom życzymy bicia kolejnych rekordów w VIII edycji biegu, który mamy nadzieję, odbędzie się także przy udziale przyszłych kadrowiczów Sportowej Akademii Veolia.